Aktualności

Po co nam neologizmy?

Już piątek – 28.02.2020 r. o 21:00 zapraszam na emisję I części audycji pt. „Po co nam neologizmy?” w Radio Kapitał – www.radiokapital.pl


Rozmawiam z dr Anną Marchewką i wspólnie zastanawiamy się po co nam neologizmy w życiu codziennym i jak funkcjonują w literaturze? Inspiracją do rozmowy są utwory Zuzanny Ginczanki, Juliana Tuwima i Stanisława Lema.

dr Anna Marchewka – literaturoznawczyni, krytyczka literacka, publikowała na łamach (m.in.) „Lampy”, „Zadry”, „Znaku”, „Zeszytów Literackich”, „Dwutygodnika” i „Tygodnika Powszechnego”. W miesięczniku „Znak” opiekuje się rubryką Stacja: literatura. Współprowadziła poświęcone literaturze programy radiowe (Koło Kultury) i telewizyjne (Czytelnia, Czytanie to awantura, Myślnik). Autorka książki Ślady nieobecności. Poszukiwanie Ireny Szelburg (2014). Przy Katedrze Krytyki Współczesnej UJ prowadzi zajęcia poświęcone literaturze popularnej, literaturze polskiej po ’89 roku oraz współczesnemu życiu literackiemu. Współtworzy Pracownię Pytań Krytycznych.”

Do usłyszenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *