Uncategorized

„O mały figiel” – nowy serial animowany

Niedawno stworzyłam pomysł, tekst i głosy do postaci animowanych dla serialu „O mały figiel”. Za animację oraz projekty plastyczne do serialu odpowiedzialna jest Betina Bożek, a za muzykę i dźwięki Anka Kubik.

Zapraszam do obejrzenia pierwszego odcinka serialu!


Każdy serialu odcinek nawiązuje do realnych postaci z obszaru kultury i sztuki. Bohaterowie pojawiają się w karykaturalnych, humorystycznych odsłonach. Tytuł animacji – „O mały figiel” podkreśla figlarny charakter serialu, zaznacza moment, w których bohaterowie „nieomal”, „już prawie” realizują swoje założenia, marzenia lub idee, po czym okazuje się, że coś lub ktoś im w tym przeszkadza. 


Pierwszy odcinek serialu nawiązuje do postaci niemieckiego dyrygenta i kompozytora z okresu romantyzmu. Hans Guido von Bülow jest uważany za „pierwszego nowoczesnego dyrygenta”. Znany był również ze swojej wyniosłej postawy, uwielbienia dla Brahms’a i Czajkowskiego oraz częstego powtarzania: „nie ma dobrych orkiestr, są tylko dobrzy dyrygenci”. Serial ukazuje karykaturalny obraz kompozytora, który nie zdobył się na wdzięczność w stosunku do współpracujących z nim muzyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *