Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

#3 Niezwykłe przedmioty

18 marca, 2020 @ 8:00 pm - 9:00 pm

Warsztaty literackie ze słuchowiskiem radiowym pt. „Niezwykłe przedmioty” są skierowane do dzieci w przedziale wiekowym 8-12 lat. Prowadzącą jest Weronika Stencel.
Efektem jednego cyklu warsztatów (trwającego miesiąc) jest słuchowisko radiowe, tworzone przez uczestników warsztatów literackich. Co tydzień dzieci tworzą materiały na wybrany przez prowadzącą temat. Pierwszą odsłoną kursu są „niezwykłe przedmioty”. Prowadząca pomaga dzieciom odpowiedzieć na pytania dotyczące rzeczy codziennego użytku, po to by stały się one inspiracją do opowieści na ich temat. Uczestnicy warsztatów pracują nad indywidualną narracją, dowiadują się czym jest fabuła, uczą się budować ciąg przyczynowo-skutkowy, rozwijają wyobraźnię.
Głównym celem warsztatów jest rozwijanie wrażliwości literackiej, a także wyposażenie uczestników w umiejętność dostrzegania elementów rzeczywistości i twórcze ich wykorzystanie.

Warsztaty odbywają się w każdą środę o 18:00 w Krakowskim Forum Kultury.

Warsztaty dla dzieci w wieku 8-12 lat

Bilety: 10 zł / osoba / spotkanie, płatne przed zajęciami

Informacje: Zofia Gnoińska, tel. 502 105 590, mail: zofia.gnoinska@krakowskieforum.pl

Weronika Stencel – absolwentka kulturoznawstwa na specjalizacji literaturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz krytyki literackiej na Wydziale Polonistycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Autorka projektu „Tokosłów” w ramach którego tworzy słuchowiska radiowe. Redaktor naczelna czasopisma internetowego „Gazeta Musi się Ukazać” – www.musisieukazac.pl
Od sierpnia 2018 r. regularnie prowadzi audycje radiowe z Pauliną Pikiewicz w studio Ujotfm w Krakowie. Działa również w warszawskim Radiu Kapitał. Jej audycje zostały nagrodzone wyróżnieniem w konkursie dziennikarskim Silesia Press 2019. Jest laureatką głównej nagrody dla radiowej formy satyrycznej na Festiwalu im. Marii Czubaszek w 2019 r. Jej nagrania były emitowane w Trójce – programie trzecim polskiego radia.
Swoje teksty artystyczne publikowała m.in w “Małym Formacie”, “Wakacie”, “Helikopterze”. Współzałożycielka krakowskiej Grupy Brzuch, w której tworzy artbooki.

https://www.mixcloud.com/tokosłów/

Szczegóły

Data:
18 marca, 2020
Godzina:
8:00 pm - 9:00 pm
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/476136403106874/?event_time_id=476136406440207&active_tab=about

Organizator

Zofia Gnoińska
Phone
502 105 590
Email
zofia.gnoinska@krakowskieforum.pl

Miejsce wydarzenia

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Kraków, 31-027 Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *