Warsztaty

Wiersze w wyobrażonym tramwaju

Tokosłów informuje! 10 października 2020 roku w okazji Nocy Poezji w Krakowie odbyły się warsztaty dźwiękowo-literackie pod tytułem „Wiersze w wyobrażonym tramwaju”.

Spotkanie odbywało się na ul. Wizjonerów 2 w krakowskim klubie – K2O.

Uczestnicy warsztatów wraz z prowadzącą – Weroniką Stencel rozmawiali o życiu i twórczości Andrzeja Bursy. Dyskusja dotyczyła legendy „poety przeklętego” – a co za tym idzie, pomieszania brutalności, liryczności oraz cynizmu. Ważny stał się również kontekst historyczny i gest Bursy, dzięki któremu literatura zbliżyła się do niskich rejestrów języka potocznego.

Ponadto, uczestnicy stworzyli podczas warsztatów własne improwizacje słowne, inspirując się utworami muzycznymi. Wyobrażoną trasę tramwajową przebyli podczas słuchania mroczego utworu Davida Bowiego (Wishful Beggnings), jazzowego Stevena Stampletona & Davida Tibeta (The Dead side of the moon) oraz Mikołaja Trzaski wraz z braćmi Oleś (Gołębie wieczorem). Do ostatniego przystanku dojechali dzięki rytmowi zespołu Gray (Drum Mode).

Już niedługo dostępna będzie audycja radiowa z warsztatów! Oczekujcie! Wielkie podziękowania za zaproszenie od K2O oraz Mieszkaj w Mieście!

Projekt realizowany był przy udziale finansowym Gminy Miejskiej Kraków PL w ramach marki Krakowskie Noce – Noc Poezji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *